XtGem Forum catalog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://zenwriting.net/adwokat414/kancelaria-upadlosc-konsumencka
https://raybroberg45.webs.com/apps/blog/show/50190136-kancelaria-upad-322-o-347-263-konsumencka#comments
https://rankinlauesen.livejournal.com/profile
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka w orzeczeniach polskich sądówPrzeglądając fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie postaramy się rzucić ociupinę światła na powyższe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, jednak do tej pory mogły z niej skorzystać tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki partnerskie). W chwili obecnej (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Jednakże, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. Wstępnie pozostaje uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych deklaracji - doskonały przykład osób, które wzięły sporo deklaracji i sumy rat przewyższają uzyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie należy wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy wnoszeniu właściwego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego właściwym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia doświadczonego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE